Viralin Allahı: Emre Yazıyor

İlginç bir şekilde blog'da hiç bahsetmemişim bu siteden; tongaya düşmemem açısından da iyi bile olmuş diyebilirim:)


Yaklaşık 1,5 ay önce bir bloga denk geldim gezinirken. Emreyaziyor.com adresinde ikamet etmekte olan bu blogda; Emre adlı şahsiyetimiz, okulunda karşılaştığı bir kıza "yazma" maceralarını anlatmaktaydı. İsmini öğrenme çabaları, karşılaşınca elinin ayağının tutulması derken sitenin sağlam bir kullanıcı kitlesi oluştu. 14 Şubat'ta açılmış olan sitede her başlığa en az 10 - 15 yorum gelmekteydi. Ayrıca bu Emre denen arkadaş, bu yazının görselinde gördüğünüz poster kıvamındaki hedeleri tasarlamış ve kullanıcılardan "olabildiğince çok kişiye ulaştırın" diye rica da etmekteydi. Rastlayanlar olmuştur belki, ağırlıklı olarak Boğaziçi'nin Kuzey Kampüs'ünde de 5-6 yerde gördüm bu afişlerin elle yazılmış olanlarını. Sonrasında da kahramanımız Bedük ile tanışmış falan, bunun hikayelerini de anlatıyor bir yandan.

Şimdi inkar etmeyeyim, sadece bir an olsun "Yayılmak için bu kadar istek neden?" diye sorgulamış olsam da, ego sahibi her insan daha fazla kişi tarafından bilinmek ister diye üzerine düşmemiştim.
Bugün, emreyaziyor.com ne durumda diye bir bakayım dedim. Site girişinde Cornetto reklamıyla karşılaşmanın şokunu atlattıktan sonra devam ettim. Kahramanımız "Bugün İrem'le tanıştım, hatta arkadaşlarım videoya bile çekti. Videoyu sizle yarın paylaşacağım." diyordu sondan önceki entry de. Son entryde ise "İrem'le nasıl tanıştığımız videosunu seyredin." diyordu, ve seyrettiğimiz video, televizyonda yayınlanan Cornetto reklamıydı.

Daha önce de bunun örnekleri varmış sanırım; ama bu kadar açık bir şekilde tongaya düşmenin utancı içindeyim diyebilirim. Tabi şu da var, 14 Şubat'ta yayına başlayan bir sitenin altındaki amacı açıklamasının 9 Nisan olması, neredeyse 2 ay boyunca saman altından su yürütülmesi falan da azimin bir göstergesi. Açıkçası, beklenen ilgiyi yaratıp yaratmadığını ve ne kadar verim elde edildiğini çok merak ediyorum. Sözlerimi de, benim yaşadığım şoku yaşayan başka bir kullanıcının videoyu seyrettikten sonra yolladığı yorumla sonlandırıyorum:

"Bu ne şimdi emre:@"

edit: Ekşi'ye selam, yola devam:Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...