F1 2009: Avustralya

Brawn GP!

Formula 1 2009 sezonunun ilk yarışı, Brawn GP'nin şaka gibi başarısıyla sona erdi. Honda'nın eski Ferrari stratejist ve mühendisi Ross Brawn tarafından satın alınmasıyla Brawn GP adını almıştı. Takım bünyesinde şanssız pilot Jenson Button ve Ferrari'den iyi tanıdığımız Rubens Barrichello vardı.

Sıralama turlarında ilk iki sırayı alan pilotlar, bu sabahki yarışta da ilk iki sırayı alarak dabıl yaptılar. Honda'da bütün yeteneğine rağmen aracının kendi kalitesine ulaşamamasından dolayı sadece 5 - 10. sıralar arasında kalan Button, Ferrari daimi favorim olmasına rağmen gönlümde oldukça sağlam bir yere sahipti. Barrichello ise, bilen bilir, bütün sempatikliğiyle, iyi niyetiyle sevilmeyecek gibi değil. Takımın arkasında da eski bir Ferrari'li olması da (ayrıca sorarım size, adam mühendis ve koskoca takımı satın alıyor, ötesi var mı?) bana ayrı bir mutluluk veriyor. Geçtiğimiz aylarda Formula 1 kariyerinin devam edip etmeyeceği bile belli olmayan Button ve Barrichello'nun da ilk iki sırayı paylaşması daha da güzel. 1 -2 yarışta daha da kesinleşir ama sanırım benim için Ferrari neyse, Brawn GP de o olacak.

Yarışın fiyaskosuyla Ferrari, adamlar 2 araçla da yarış dışı kaldılar. Bu böyle olmaz Ferrari diyoruz, Brawn size koyacak mı, çok merak ediyoruz. (Şu tipe bakın Button'daki, insan nasıl sevmez lan.)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...