Bir Seçim Günü

29 Mart Pazar gününden birkaç sahne:

- Annem de babam da sandık başkanı oldular bu seçimde, Acıbadem'deydiler ve benim bırakıp almam gerekiyordu ( = 6'da kalkmak). Saat 7'de okulda olduk ve sandık görevlilerinden önce Akp ve Saadet görevlileri gelmişti. Yanlış anlamadıysam adamların bir kısmı da gece sabahlamış falan, ciddi ciddi çalışıyorlar. İlginç olan ise hiçbir sandık görevlisinin 8'den önce gelmemiş olmasıydı, 8'de gelen de annemin tek lafıyla ağlamaya başladı ki, emin olun görülmeye değer bir sahneydi bu.

- Gittim oyumu kullandım misler gibi, ilginç olansa mahallede 2 muhtar adayı olduğu ve benim kime oy vereceğim belli olduğu için, diğer adaya oyunu verecek olan bir iki arkadaşımın suratıma bile bakmamasıydı. Çok ilginç lan, hani AKP - CHP ayrımı da değil bu, muhtar için oy atıyorsun.

- Babaannem kararlıydı oy vermemek konusunda, "kime vericem, hepsi aynı bok" falan diye söyleniyordu. İnat ettim götürücem diye, zorlaya zorlaya gittik okula; ben de tembihliyorum "Akp'ye verme, Chp'ye ver" diye; "Tamam tamam bakarız." diyor içeri girerken. Dışarı çıktı, "Kime verdin oyunu", "Ata bastım". YOK ARTIK. Demek ki neymiş, amblemi güzel seçmek önemliymiş.

- Gün henüz bitmedi tabi; daha bizimkileri almaya gideceğim akşam bilinmeyen bir saatte; çünkü kendi arabalarıyla pusulaları teslim edemiyorlarmış. Ayrıca alkol satışı da yasakmış 12'ye kadar; ama kimsenin uyacağına inanmıyorum.

- Kadın oyunu ata bastı.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...