Adaylarımızı Tanıyalım


Bugün Emirgan iskelesine yürürken vapura binmek için, aşağıda gördüğünüz ilanla karşılaştım. Hemen fotoğrafını çektim tabi insanların şaşkın bakışları altında, benden sonra baya bir insanın gidip "ne varmış ki" diye bakması süperdi mesela; sürü psikolojisinin hastasıyım.

Adayımız tam bir özgüven patlaması yaşıyor olmalı, kafadaki şapkaya, beyaz takım elbiseye ve elbette papyona gelin arkadaşlar. Adam ÇOK İYİ.

Yukarıda gördüğünüz kişi ise Anadoluhisarı'nın yıllardır muhtarlığını yapan kişi, Nazmiye Korkmazlar. 1916 doğumlu, ve Anadoluhisarı'nın alametifarikalarından biri resmen, kadının hisarda heykeli var düşünün. Bu seçimlerde de karşısına hiçbir aday çıkmadı, çıkmayacak da; muhteşem. Ben küçükken, kendisi sabahın köründe kalkıp Anadoluhisarı'ndaki kahvelerden birini açıp (ki kahvenin sahibi de değil) gazete falan alıp çay demlermiş. Böyle bir huzur, böyle bir mutluluk olamaz sanırım.

Son olarak da sevgili mahallem Göksu'nun muhtar adayı sevgili berberim Yılmaz Yılmaz'a bu yarışta başarılar diliyor, gönlümün kendisiyle olduğunu belirtmek istiyorum.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...