Vamos Nadal, Vamos Verdasco

Avustralya Açık Tenis Şampiyonası'nın final maçı biraz önce sona erdi.

Ondan önce yarı finale değinmek lazım mutlaka.

Yarı finalde, iki İspanyol, iki solak Nadal ve Verdasco karşı karşıya geldi Cuma günü. İnanılmaz bir maç oldu. Nadal'ın asla pes etmeyen, konsantrasyonu yüksek birisi olduğunu biliyorduk da, Verdasco gerçekten herkesi şaşırttı. Yaklaşık 5.5 saat süren maçta, inanılmaz pozisyonlar, inanılmaz ralliler seyrettik. Hatta gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, o maçın gerçekte bir galibi olduğunu iddia edemem. İki taraf da kazanmayı sonuna kadar hak ediyordu, sadece Nadal kıl payı daha iyi oynadı.

Finalde ise bir klasik, Nadal - Federer karşılaşması vardı. 2 gün önce 5 saatlik bir maç yapan, bunun yorgunluğuyla Federer'in karşısına çıkan Nadal'ın kaybedeceğini düşünüyordum herkes gibi ben de.

Beklentilere de uygun bir şekilde maçın büyük kısmını daha üstün bir şekilde geçirdi Federer. Nadal maçı hiçbir zaman bırakmadı, sürekli peşinde, yer yer de önünde yer aldı skor tablosunda Federer'in. İlginç olan, 5. sete uzayan maçta, Nadal yerine Federer'in yorgunluk belirtileri sergilemesi oldu. Özellikle de son sette 4-2 geriye düşen Federer'in hem surat ifadesinde, hem de tavırlarında "eh geçmiş olsun artık" havası sezilmekteydi. Düşünüyorum, onun durumunda Nadal olsa, o maçı 6-4 bitirmek için elinden geleni yapardı kesinlikle. Aradaki farkı da bu oluşturuyor sanırım.

Oha diyorum şu an itibariyle, çünkü şu yazıyı yazarken Federer ikincilik ödülünü almak için sahnede, ve ağlamaya başladı adam. Bir Nadal hayranı olarak buna sadece şu tepkiyi verebiliyorum: Zuaaaaaaaaaa

Son olarak, Federer'e bir tavsiyem var: Manitayı değiştir hocam, kezban tipli hatundan sana motiivasyon falan olmaz, bu iş böyle yürümez.

Vamos Nadal! Vamos Verdasco!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...