Erdoğan Strikes BackBir yandan çok normal, bir yandan da akıl almaz geliyor bu olay. Çok normal geliyor, çünkü başbakan şovlarına aşina bir ülkeyiz ve RTE bunu en iyi becerebilen insanlardan biri. İsrail'in Filistin'e saldıracağını biliyordu ve saldırmadan bir gün önce silah anlaşması yapılmıştı sanırım. Buna rağmen saldırı başladıktan sonra İsrail'e yüklendi hatırlarsınız.

Akıl almaz geliyor, çünkü bu bir şov bile olsa bir devlet başkanının, düzeltelim, devlet politikası olarak Avrupa'nın bir parçası olmaya çalışan bir devlet başkanının gidip Davos gibi bir yerde daha fazla politically incorrect olamayacak olan bir açıklama yapması, oturumu terk etmesi. Başbakansın ya sen, şov bile olsa bir dur, bir düşün.

Yine de, silah anlaşmaları iptal edilmediği sürece RTE'nin samimiyetine inanmıyorum ben. Hugo Chavez'le de kimse karşılaştırmasın, saçmalık olur.

Güncelleme:

1-) Video

2-) Peres telefon açıp özür dilemiş. On numara bir tiyatro izledik, aktörlerine ve yazarlarına 10 üzerinden 10 veriyorum. Yarın Vakit, "Davos fatihi Tayyip" diye manşet atar artık.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...