"Ben girebiliyorum, siz de girin"

Türkiye siyasi tarihinin trajikomik cümleleri arasına mutlaka girmeli Erdoğan'ın bu sözleri. Yanlış hatırlamıyorsam gazetecilerle arasında geçen bir konuşmada "Youtube'dan bakın" diyen Erdoğan'a, "Youtube Türkiye'de yasaklı ama" diyen gazeteciye verilen cevap bu: "Ben girebiliyorum, siz de girin."
Önümüzdeki günlerde Torrent ve Rapidshare rehberi yayınlarsa ben AKP'ye oy veririm arkadaş.

Hillary Clinton: Yeni ABD Dışişleri Bakanı

Barack Obama'nın 2008 ABD Başkanlık Seçimleri'nde Demokrat Parti adayı olmak için yarıştığı Hillary Clinton, Dışişleri Bakanı olarak görev yapacak.


Yapılan araştırmaların ve resmi teklifin sonrasında Hillary Clinton, 20 Ocak'ta başkanlık görevini devralacak olan Obama'nın Dışişleri Bakanı olmayı kabul etti. Bunun, Amerika'nın hem içinde hem de dışında olumlu etkileri olacağını tahmin etmek güç değil. First Lady döneminden kalma tecrübesi ve bilinirliği ile pozitif yaklaşımı hem Amerika içinde Demokratları (ve muhtemelen aşırı muhafazakar olmayan Cumhuriyetçileri) birleştirecek, hem de diğer ülkelerle daha ılımlı ilişkiler kurulmasını sağlayacak.

Elbette, Amerika hala Amerika'dır ve genel politikasını Obama bile değiştiremez ama; bu sefer kendi adıma umutlu olduğumu söyleyebilirim.

Identity


Unique olmak için çaba sarf etmek; bir yandan "sıradan insan"dan farklılaşmak için bir yerlerimizi yırtıp bir yandan da "farklılaşanlar" olarak "aynılaşmamız" da apayrı bir ironi. Süper de bir kısır döngü üstelik

Expositions #1

Karşılaştığım, beğendiğim şarkılardan bazılarını, mümkün olduğunca da bilinmeme ihtimalleri yüksek olanları elbette, Expositions konsepti çerçevesinde paylaşacağım. Aşağıdaki playerdan da şarkıları dinleyebilirsiniz (yani inşallah çalışacak)


Heaven holds a sense of wonder


Tiesto mixiyle, daha da önemlisi Sasha & John Digweed'in Northern Exposure setiyle büyük popülerlik kazanan bir parça aslında Delerium - Silence, çaldıklarım arasında en çok bilineni kesinlikle ama kaçırılmaması lazım.

Puppini Sisters, hayatınızda görebileceğiniz en tipsiz hatunlar ama yarı a capella olarak popüler parçaları yorumluyorlar. Buraya Crazy in Love kaydını koydum ama Sway yorumlarını da dinlemenizde fayda var.

Son olarak da muhteşem ses Nicola Hitchcock'un vokalistliğini yaptığı Mandalay'dan This Life var. Mandalay LastFm'deki tagler arasından en çok ambient/electronica yı yakıştırabildiğim bir grup, çok iyi değiller ama This Life gibi çok süper parçalarına da denk gelebiliyorsunuz.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...