Expositions #2

Keşfettiğim, sevdiğim parçaları aktarmaya çalıştığım Expositions konseptinin ikincisinde de 4 tane parça bulunuyor.

You can't hide from the truth,
cause the truth is all there is

İlk sırada yer alan parça, Handsome Boy Modeling School ile Roisin Murphy işbirliğinden doğan, The Truth. Roisin Murphy ne yapsa yeriz kıvamında bir insan olduğum için, bu parça yakın zamandaki favorim olarak yer alıyor. Bir yandan jazz havası, diğer yanda hip-hop vokalleri ile; muhteşem bir işbirliği olmuş. Handsome Boy Modeling School biraz garip bir grup, herkese tavsiye edemiyorum o yüzden.

Sonrasında, neredeyse herkesin bildiği bir parçanın remixi bulunuyor. Shirley Bassey'den Where Do I Begin'i, Away Team remikslemiş, çok da güzel bir yorum ortaya çıkmış.

Playlistte yer alan son parça da, dolaylı yoldan çoğu insanın bildiği bir gruba ait. RJD2, Levi's Moonbathe reklamında yer alan parçayı yapmış olan grup. Bundan öte çok daha güzel parçaları da bulunuyor elbette, Smoke & Mirrors da bunlardan biri.

Son olarak da Jazzelicious'un Nu-Jazz Sessions albümünden keşfetmiş olduğum bir parça var: Inspiraçao. Açıkçası parçanın sahibi Jazzelicious mu yoksa Praful mu henüz çözebilmiş değilim; bu parçanın çok güzel olduğu gerçeğini de değiştirmiyor zaten.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...