Parça Parça Var Olmak

Bayram ziyareti hede hödösü yaptık bugün ucundan biraz, birkaç dereceden aile fertlerinin sürekli birlikte takıldığı evlerden birine gittik; akrabamız da oluyorlar aynı zamanda.

"Kaybedenler" hayatı yaşamak hoş bir şey değil, onu fark ettim. En kötüsü de, kaybeden bir ailenin çocuğu iseniz kazananlar sınıfına geçme ihtimalinizin oldukça düşmesi. Çocuklar üzülmesin abi, olmadıkları şeyler olmaya zorlanmasınlar, anne babalarının kaderlerini yaşamasınlar. Ona üzülürüm çok, ve de, doğal olarak, bu konuda elimden bir şey gelmemesine.

Kazananlardan olmadı pek ailem, kaybedenler sınırından da uzak durduk ama. Kendim de o durumdayım şu anda, ailemin kaderinin bir parçasını yaşıyorum; ama bildiğim bir şey var. O kaderden sıyrılıp kendi yolumu çizme ihtimalim bir çok insandan daha fazla. And you know what, I'm gonna take that chance...

Kendime verdiğim sözdü bu zaten, bir kenarından sıyrılmak, kendimden bir şey kaybetmeden. En önemlisi, "ismimin hakkını vererek". Keşke elimden onlar için de bir şey gelse, gerçi kimbilir, ilerleyen zamanlarda o da mümkün olur belki. Bilemezsin şu anda. Aman neyse, bayram hede hödö, eğlenin dayt.

Thank u for listening fellas. 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...